.csscode { margin : 15px 35px 15px 15px; padding : 10px; clear : both; list-style-type : none; background : #EEEEEE;; border-top : 2px solid #AAAAAA; border-right : 2px solid #AAAAAA; border-bottom : 2px solid #AAAAAA; border-left : 2px solid #AAAAAA; }

joi, 31 martie 2016

Vortexul Carpatic (2)



Având în vedere faptul că în zona noastră geografică se manifestă o astfel de deschidere energetică de vibrație ridicată, ar fi păcat să nu ne folosim de ea! Problema este că această energie are un grad de vibrație mult prea înalt - nu orice fel de energie hrănește inima Geei, iar câmpul energetic colectiv al oamenilor are un grad de vibrație mult mai coborât. Prin urmare, este nevoie de o formă de captare și apoi realizată o coborâre în vibrație a acestei energii, pentru a fi folosită de către oameni.
Pentru realizarea joncțiunii dintre vortex și câmpul morfogenetic uman local, va trebui să există o conlucrare între noi și entitățile care veghează această zonă. Adică dacă facem noi un pas, fac și ei un pas! Nu merge altfel!
Tehnica pe care Ral mi-a propus-o este relatată mai jos. Ea presupune atât lucrul cu cele două tehnici precum și rezonanța și sincronicitatea!
În perioada următoare se va lucra doar pe traseul care cuprinde matricea carpatică (precum în figura de mai jos)! Tehnică de lucru este o combinație între fenomenul de inducție vibrațională și generarea de energie prin fenomenul de tip Merkaba! Spre deosebire de inducția electromagnetică, aici se va lucra cu o spiră octogonală, iar câmpul este unul vibrațional. Merkaba presupune rotirea in sens invers a două energii, generând astfel un câmp vibrațional-energetic!
Vortexul anahatei planetare, fiind o bandă energetică purtătoare de înalte vibraţii, poate avea, pe lângă rolul de protecţie şi purificare, şi altele, extrem de importante, pentru această zonă geografică. Ea poate hrăni cele mai înalte aspecte ale sufletului nostru, alimentează tot ce e mai bun și mai frumos în noi. Alimentează virtuțile, ajută la eliberarea de energii uzate, vindecă, armonizează, amplifică, potențează etc.
După cum se poate observa, „octogonul ezoteric” cuprinde în totalitate vortexul anahatei planetare din zona românească, precum şi cea mai mare parte din matricea carpatică. Nu degeaba anumite oraşe au fost luat fiinţă într-o anumită geometrie.
Deși în ultima carte am scris că ar fi indicat să fie angrenate câteva mii de persoane, pot afirma acum că nu este nevoie de o asemenea implicare! Vibrațiile au crescut suficient de mult astfel încât un singur om să poate forma un punct nodal în octogon! Important este ca aceia care doresc să participe la meditație-exercițiu să activeze în centrele din figura de mai jos, la unison. Pentru o mai bună sincronizare (și nu numai), se va lucra în fiecare zi de luni, între 21 și 21:15! Prima dată vom lucra pe 9 mai! Cei care vor dori să participe, vor trebui să-şi formeze intenţia pentru inducție și generare, apoi să lucreze conform protocolului.
Octogonul este simbolul sacru care facilitează echilibrul dintre cer şi pământ. Este simbolul abundenţei, echilibrului, al rozei vânturilor (patru direcţii cardinale şi patru intermediare), veşniciei (cifra 8 aşezată în plan orizontal este simbolul infinitului). De remarcat că octogonul s-a păstrat în tradițiile populare, puțin codificat, în foarte multe locuri – pătrat și cruce, pătrat și patru linii, cruce și patru puncte, steluță formată din opt linii, romb și cruce, romb și patru linii etc.
În ezoterism, numărul opt este numărul Christului Cosmic. La chinezi, este asociat cu Universul! La egipteni, era numărul care simbolizează armonia Universului! Chiar și prin simpla vizualizare a octogonului se poate facilita regenerarea, întregirea, renaşterea, diversitatea, prosperitatea, transformarea, conexiunea cu infinitul!


Discurile albastre reprezintă orașele care formează octogonul ezoteric: Bucuresți, Galați, Iași, Cernăuți (zona poate fi compensată de orașele Suceava și Rădăuţi), zonă din Ucraina (poate fi compensată de orașele Satu Mare, Baia Mare, Sighetul Marmaţiei), Oradea, Reșița, Craiova.
Locaţiile indicate cu pătrate galbene sunt pentru oraşele: Câmpulung Moldovenesc, Sf. Gheorghe, Braşov, Curtea de Argeş, Predeal, Azuga, Bușteni, Sinaia, Tg. Jiu, Câmpulung, Abrud, Brad. Alte locaţii relativ bune sunt: Vatra Dornei, Piatra Neamţ Bălan, Miercurea Ciuc, Rm. Vâlcea, Piteşti, Uricani.
Aceștia sunt cei aflaţi sub vortex; se vor poziţiona cu faţa îndreptată în direcţia de “curgere”. Cei din Câmpulung Moldovenesc vor avea faţa îndreptată spre Sud-Sud-Est; cei din Sf. Gheorghe, spre SSV; cei din Braşov, spre SV; cei din orașele de pe Valea Prahovei, spre SV; cei din Curtea de Argeş, spre VVS; cei din Tg. Jiu, spre NV; cei din Brad-Abrud, spre NE.
Pentru început, se va avea în vedere același protocol ca la transmisii:
1. Relaxare fizică, relaxare emoțională, detașare de cotidian.
2. Aduceți în memorie amintirile în care ați simțit cel mai intens iubirea față de cei din jur. Nu contează personajele, poate fi față de partenerul de viață, față de anumite persoane din tinerețe, față de frați, părinți etc.
3. Aduceți în memorie amintirile în care ați simți cel mai clar îmbrățișarea divină - când ați simțit o stare de fericire și armonie fără a avea aparent legătură cu oamenii, fără să fi câștigat ceva sau care să aibă legătură cu exteriorul. Adesea, aceste momente apar în timpul meditațiilor, în natură, în rugăciuni, sau pur și simplu...
4. Vizualizați că ați atins deja cel mai mare potenţial al vostru, adică ați materializat sinele înalt. După cum se știe, sinele înalt este potențialul cel mai mare pe care îl putem realiza în această viață, din toate punctele de vedere (trup, minte și suflet).
5. Revărsați din inima voastră cele mai pure sentimente de iubire față de toți oamenii, indiferent de rasă, religie, culoarea pielii, nație, etichetă socială etc.
6. Vizualizați că trăiți deja într-o lume de vis, fără niciun fel de conflict; o lume plină de iubire, pace, armonie.
7. Vizualizați că deja s-a realizat contactul cu alte civilizații extraterestre, iar relațiile sunt bazate pe respect, iubire și armonie.
Alocați 30-60 secunde pentru fiecare din punctele de mai sus! Parcurgând acești șapte pași, vibrația voastră va crește suficient de mult încât să nu vă afecteze niciun fel de bruiaj sau interferență telepată negativă, atât din exterior cât și din interior (tulburările minții și ale sufletului)!
Cei din orașele care formează octogonul, vor lucra cu următoarea tehnică:
- după protocol (ridicarea vibrațiilor) se vor poziționa în așa fel încât brațul stâng va fi în direcția orașului din stânga iar brațul drept către orașul din dreapta. Fața va fi deci spre interior! Pe inspir, se va capta lumina (energia, vibrația iubirii) trimisă de către cei din orașul aflat la stânga, se va amesteca cu lumina (energia, vibrația iubirii) din propria ființă (inimă) și apoi, prin expir, se va difuza către orașul din partea dreaptă (prin brațul drept).
Să luăm, de exemplu, orașul Galați. Poziționarea va fi spre VVN. Brațele vor fi ținute pe orizontal, la un unghi de circa 135 grade. Pe inspir, se va primi lumină (energie, iubire) prin brațul stâng (din București), iar pe expir (după ce va trece prin inimă, impregnându-se cu vibraţia de iubire a fiecăruia) prin braţul drept, se va trimite către Iași (celălalt punct al octogonului). Și tot asa... Se va forma un cerc de lumină care va înconjura matricea carpatică!
Cei aflaţi pe direcţia vortexului vor lucra în felul următor. Vor cere propriului sine divin să le ofere o sferă cristalină prin care vor capta energia benzii vortexului. Ea va fi primită chiar înainte de a termina cererea! Sfera va fi de mărimea unei mingi de tenis! Apoi se va vizualiza sfera în zona centrală a plexului cardiac, timp de câteva zeci de secunde, după care o vor culisa pe direcția minte-inimă de 10-20 ori (ca la transmisii). Apoi o vor direcționa în mijlocul creierului (glanda pineală) și se va programa în felul următor: cu atenția îndreptată atât pe sferă, cât și pe chakrele Anahata și Ajna, se va spune, cu vocea interioară, cu putere, de 4-5 ori ”te duci în banda vortexului și îmi trimiți energia sa”. Apoi sfera este lăsată să se ridice în bandă!
După ce sfera a ajuns la bandă (fracțiuni de secundă), imediat va prelua energia vortexului și o va transmite către emitent. Se va capta energia benzii prin creştet (chakra Sahasrara), se va direcţiona spre inimă şi apoi prin braţe se va difuza în afară. Braţele vor fi ţinute lateral; se va forma o cruce între traseul vortexului şi braţe. Se va vizualiza o lumină aurie ieşind prin palme şi degete, asemenea unor puternice lanterne.
Vor fi două curente de energie care se vor roti în sens invers. Cei din orașele de sub bandă vor capta, şi apoi direcţiona înspre afara traseului, o mică parte din energia vortexului, iar cei din octogon (prin crearea unui flux energetic de direcţie contrară) o vor dispersa uniform spre spaţiul românesc (chiar şi dincolo de graniţele noastre).

(va urma)



miercuri, 16 martie 2016

Vortexul Carpatic (1)

Următoarele postări vor avea ca subiect vortexul energetic care se află în partea de sud-est a Europei. L-am numit Vortexul Carpatic deoarece jumătate din aria sa de influență este legată de matricea energetică din zona carpatică. Începând cu luna mai a acestui an, acest vortex va face joncțiunea cu câmpul morfogenetic uman, iar acest lucru va determina o serie de implicații și transformări.
Entitatea care mă va ghida în tot acest timp este Ral. Despre Ral am scris în cartea Chemarea Atlanților. Este una din entităţile care coordonează activitatea matricei energo-informaţionale evolutive de pe Geea, și are un rol deosebit de important în trecerea umanității de la planul de conștiență așa numit 3D la cel 4D. Această matrice are în componența sa mai multe zone-focar de lumină, printre care și matricea carpatică. Aceasta va avea în rol extrem de important în noile dinamici spirituale planetare.
Spre deosebire de alte entități întâlnite în călătoriile astrale, Ral îmi părea a avea o fizionomie puțin mai în vârstă, în jur de 45 de ani, ceea ce era o noutate pentru mine. Majoritatea entităţilor cu care luasem contact în astral aveau figuri tinere. Senzorii mei astrali îl percepeau pe Ral ca fiind un bărbat între două vârste, prezentând o figură blândă, dar fermă în acelaşi timp. Aducea puțin cu figura unei zeități din panteonul grecesc. În urmă cu câțiva ani, Ral m-a ajutat să pătrund în Atlantida și să explorez o foarte mică parte din ea.
În ultima carte – Marile taine ale pământului românesc, am scris despre vortexul planetar din zona noastră geografică. Acest vortex este în realitate o chakră energetică planetară. Mai exact, este vorba chiar de una din chakrele de tip anahata a frumoasei noastre planete - Geea.
Pe de altă parte, în mediile ezoterice occidentale se cunoaște că acest centru este în zona Glastonbury-Stonehenge. Eram pus într-o situația contradictorie; una simțeam și alta aflasem. Mai târziu, prin comunicare subtilă cu Geea, am aflat că, spre deosebire de om, structura energetică a Geei este mult mai complexă, având mai multe chakre de același tip. Astfel, Geea are cel puțin patru chakre de tip Anahata. Omul are doar două (mai exact, sunt proiecții), una pe coloana vertebrală și altă în față, în partea opusă față de centrul median al corpului. Diferă și structura de bază a chakrei. Omul are un anumit număr de petale care, prin vibrația lor, determină curgerea spiralată a energiei universale și apoi este transformată și modulată de fiecare chakră în funcție de necesitățile energetice ale omului.
Un centru energetic planetar nu dispune de petale energetice. În loc de petale are câteva ”zone atractor”, care pe lângă rolul de magneți energetici, au și datoria de a transforma și modula energia universală. Curgerea energiei universale este tot spiralată (este o energie torsionică)! Mai exact, este vorba de o spirală de tip Fibonacci, dar dispusă tridimensional.
Partea interesantă este că pentru un anumit timp (de la sute la mii de ani), una dintre aceste chakre planetare se conectează la câmpurile morfogenetice ale regnurilor care viețuiesc pe pământ, prin urmare și asupra oamenilor. Iar acest lucru determină o serie de transformări, din mai toate punctele de vedere.
 Timp de câteva sute de ani, vortexul anglo-irlandez a fost anahata dominantă pentru câmpul morfogenetic uman. Adică ea a fost cea conectată la omenire și nu numai! Nu întâmplător Anglia a fost cel mai mare imperiu din istorie, iar limba engleză s-a impus aproape ca şi limbă universală. Nu întâmplător în Anglia a început şi Revoluţia industrială la sfârşitul secolului al XVIII–lea. De asemenea, tot ei sunt pionieri în foarte multe descoperiri din sfera tehnico-ştiinţifică. Chiar şi Irlanda, care a fost sub dominaţie britanică o perioadă îndelungată, şi are o populaţie relativ mică, a avut contribuţia ei, astfel că circa 20% dintre americani, canadieni, australieni, au origini irlandeze.





Trebuie să spun că acum a sosit momentul ca zona cuprinsă de vortexul balcanic să devină Anahata dominantă, iar în acest sens ţara noastră va avea rolul cel mai mare. Transferul nu se va întâmpla dintr-o dată, ci va fi o perioada de tranziție de circa 7 ani. Transferul total va fi deci în 2023. Până atunci, va trebui să pregătim bine calea!
 Deși acest vortex se întinde pe o arie destul de mare, adică vorbim de mai multe țări, în zona țării noastre el străpunge pământul; mai degrabă s-ar putea spune că este punctul unde Cerul sărută Geea. Acest spațiu este undeva în Apuseni, foarte aproape de locul unde se odihnește Arsenie Boca, adică Prislop. În spațiul astral, zona se vede ca fiind acoperită de o semisferă având lumină alb-albastră. Poate nu întâmplător Sfântul Ardealului a spus că este ”locul de unde se va aprinde țara”. 
Anahata din zona noastră geografică este dinamizată de către opt centrii atractori: Olimpus-Meteora-Ossa (Grecia), Medjugorje-Piramida din Visoko (Bosnia-Herțegovină), Ipoly-Bukk-Zempleni (Ungaria), Hoverla (Ucraina), Rarău (România), Ceahlău (România), Bucegi (România), Retezat (România).


Implicațiile sunt uriașe și au în vedere următoarele:
- România își va prelua rolul de ”înaintemergător” în revoluția spirituală planetară, adică va determina trecerea de la spațiul de conștiență numit 3D (bazat pe valori materiale) la cel 4D și 5D (bazat pe valori spirituale).
- Datorită faptului că viețuim într-o zonă dominată de o chakră planetară, adică există o conexiune directă între Cer și Pământ, aici se vor întrupa multe suflete din spațiile înalt vibraționale (deja s-au întrupat o parte).
- În această zonă vor apărea noi tehnologii, care vor avea în vedere lumina (fotonii), sunetul, vibrația, undele psi, gravitația, energiile elementale etc.
- În această zonă vor apărea noi forme de organizare și dezvoltare socială, fiind un exemplu pentru ceilalți.

(va urma)



joi, 12 noiembrie 2015

Portalul pleiadian – 2015 Transmisiile de toamnă (4)

Oryen: Bine v-am regăsit, dragi prieteni!
Remer Ra: Bine ai revenit, Oryen! Abia așteptam să ne ”reauzim” și mai ales să-ți simt vibrația! Are un efect reconfortant asupra mea. Mai ales acum, când se simt tot felul de tensiuni în egregorul românesc, de la furie și revoltă până la dezamăgire și resemnare. Știu că nu ajut cu nimic dacă intru și eu în acest melanj vibrațional, dar nu e chiar ușor să rămâi detașat. Aveam nevoie de o infuzie de energii celeste...
Oryen: S-au întâmplat destul de multe evenimente în aceste ultime patru săptămâni în zona voastră și este cumva normal ca vibrația câmpului colectiv românesc să fie puțin zdruncinată. Pe de altă parte, nici nu este recomandat să rămâi total detașat deoarece schimbarea societății pleacă de la fiecare individ! Fiecare dintre voi poate fi un vector de schimbare! Toți sunteți importanți! Nu așteptați să apară un lider important, pentru că veți fi dezamăgiți! Fiți voi liderul! Începeți cu voi! Întotdeauna schimbarea pornește din interior!
Între furie și revoltă, pe de-o parte, și dezamăgire și resemnare, pe de altă parte, ar fi indicat să alegeți furia și revolta. Asta nu înseamnă că este cea mai bună alegere dar cum cei mai mulți dintre voi încă vă bălăciți în spațiul de conștiență 3D, furia și revolta pot alimenta anumite forțe de schimbare. Este important să nu vă lăsați doborâți, să nu vă complaceți într-o stare care nu rezonează cu sufletul vostru! Furia ascunde o forță care poate fi folosită într-un mod pozitiv, în sensul de a dinamiza lucrurile! Observați-o, însă nu trebuie să o lăsați să se manifeste haotic! În acest caz, ea poate fi chiar o sursă de energie! Furia multora dintre voi nu este oarbă, distructivă, ci este mai degrabă o forță care vă spune că sunteți viu și că nu mai sunteți de acord cu adevărurile și viziunea altora! Corupția, lăcomia, nepăsarea, precum și multe altele, au dus la o tragedie! Șocul evenimentului petrecut în urmă cu câteva zile a zdruncinat foarte multe suflete! Această furie s-a coagulat apoi într-o mișcare de revoltă și în foarte scurt timp au căzut capete importante din societate. S-a văzut deci cum lucrează puterea grupului!
Remer Ra: Da, se pare că puterea grupului este atât de mare încât dă mici fiori chiar și Cerului! Când am citit prima dată Biblia, am remarcat imediat un verset referitor la Turnul Babel:
Si oamenii au mai zis: "Haidem! să ne zidim o cetate şi un turn al cărui vârf să atingă cerul, şi să ne facem un nume, ca să nu fim împrăştiaţi pe toată faţa pământului."
Şi Domnul a zis: "Iată, ei sunt un singur popor, şi toţi au aceeaşi limbă; şi iată de ce s-au apucat; acum nimic nu i-ar împiedica să facă tot ce şi-au pus în gând.
Haidem! să Ne pogorâm şi să le încurcăm acolo limba, ca să nu-şi mai înţeleagă vorba unii altora.
Mult timp m-am gândit la puterea fantastică a grupului! În combinație cu puterea care unește, poate determina schimbări uriașe, din absolut toate punctele de vedere. Aproape tot ceea ce vedem în jurul nostru este rezultatul puterii grupului. Un singur om, oricât de capabil ar fi, nu este în stare să facă o banală bucată de plastic, pentru care ar fi nevoie de zeci de procedee care implică tehnologii diverse. Toate aceste sunt produsul interacțiunii grupurilor!
”Zeii” știau cu siguranță care ar fi potențialul omului și mai ales al grupului! Grupurile nu pot fi înfrânte decât dezbinându-le din interior sau folosind alte grupuri. Pentru a genera o schimbare într-o societate, nu e nevoie de grupuri mari ci de grupuri care știu ce vor și care mai au și curajul de a se manifesta! Iar în țara noastră, grupuri relativ mici au schimbat guverne alese de milioane de oameni. Într-un fel, ar fi de bine dar, într-un alt fel, mă sperie că nu se respectă jocul democratic.
Oryen: Nu este nimic de speriat! Realitatea nu e formată din teorii ci din fapte! Realitatea aparține acelora care știu ce vor și care acționează; ea nu este a acelora care preferă să dea altora puterea lor! Nu vreau să înțelegeți că jocul democratic al votului nu ar fi foarte important dar, din ceea ce observăm noi, cei mai mulți dintre voi nu participă la acest joc în deplină cunoștință de cauză! Dacă nu știi să alegi pentru tine, atunci nu știi să alegi nici oamenii potriviți pentru exercițiul puterii! Jocul democratic este esențial, dar nu vă bazați doar pe asta! Marile decizii ale vieții pot fi luate numai de voi!
Remer Ra: Sunt întru totul de acord, dar un mic impuls ajută câteodată! Data trecută mi-ai transmis că va urma o pauză mai mare, de aproape un an... Nu am scris despre asta; am crezut că este o informație pe care nu am recepționat-o bine. Acum simt că așa va fi, chiar fără să-mi transmiți asta.
Oryen: Da, vom face o pauză de zece luni!
Remer Ra: Recunosc, simt un fel de strângere de inimă.
Oryen: Nu trebuie să simți astfel! Vom continua ceea ce am început în urmă cu aproape doi ani. Lucrarea pe care o vom face împreună cu voi este puțin mai complexă Am deschis mai multe astfel de cercuri, în multe locuri de pe planeta voastră minunată! Am putut observa foarte multe lucruri în acești ultimi doi ani! Nu uitați că rețeaua va fi funcțională în orice moment, așa că nu vă bazați pe transmisiile noastre! Cei care au capacități mai bune de recepție/transmisie, pot avea acces la foarte multe informații, precum și la energii dintre cele mai diverse. De asemenea, ei pot contribui la evoluția întregii umanități. Nu uitați că fiecare om poate fi un vector de schimbare pentru întregul grup, dar mai întâi trebuie să se schimbe pe sine! Rețeaua este astfel calibrată încât să se deschidă mai mult către cei care pot și vor mai mult! Rețeaua va recunoaște fiecare tipar psiho-energo-informațional indiferent de numărul celor conectați în acel moment. Ea va lucra atât individual cât și cu grupurile! Este programată să facă foarte multe conexiuni complexe și, atunci când este cazul, dacă ceva sau cineva va atinge un anumit ”nivel de atenție”, vor fi alertați veghetorii rețelei și intervenția poate fi mai complexă! Dar acest lucru depinde numai și numai de voi!
 Remer Ra: Am observat că mulți oameni simt nevoia unui impuls pentru a lucra. Parcă ar trebui puțini împinși de la spate. Am observat că acest lucru este cumva în firea noastră... Asta dacă nu apar situații mai delicate, sau chiar de criză, care impun o oarecare mobilizare interioară. Revenind la subiect, care ar fi tema următoarelor transmisii?
Oryen: Veți lucra pentru manifestarea sinelui vostru înalt și pentru manifestarea sinelui înalt al țării voastre! Așadar, nu vor fi subiecte noi! Vă recomand ca la prima transmisie să lucrați cu voi iar la cea de-a doua cu România.
Remer Ra: Simt că se vor întâmpla multe lucruri în următoarele zece luni! Ce poți să-mi spui despre asta?
Oryen: Viitorul nu este ceva ”scris” dinainte și respectat întocmai! Viitorul este rezultanta gândurilor, cuvintelor, și mai ales a faptelor voastre din prezent! Puteți schimba viitorul chiar acum! Alegeți sau vor alege alții pentru voi! Dacă nu veți face nimic... da, se vor întâmpla multe în următoare zece luni! Atât în țara voastră cât și în lume!
Remer Ra: Deci vom trăi vremuri interesante!
Oryen: Ați ales să experimentați vremuri interesante!
Remer Ra: La revedere, prieten drag!
Oryen: La revedere, dragilor!

*******
Notă!
Sinele înalt este potențialul nostru cel mai mare din această viață. El este proiecția a ceea ce este mai grozav, mai minunat, mai frumos, mai eficient, mai luminos, mai interesant, mai bun, mai armonios, mai sublim! Sinele înalt are în vedere trupul, mintea și sufletul. Este acel trup de care sunteți mândru, fără probleme de sănătate, fără semnele anilor, având diverse calități: armonie fizică, forță, grație, suplețe, rezistență etc.
De asemenea, sinele înalt va avea toate acele calități mentale pe care vi le-ați putea dori: memorie, inteligență, luciditate, capacitate de concentrare, capacitate de analiză și sinteză, expresivitate, imaginație, viziune etc.
Veți avea în vedere și calitățile sufletești precum o mare capacitate de a iubi necondiționat, compasiune, voință, curaj, răbdare, modestie, armonie etc.

Sinele (egregorul) înalt al țării implică acea Românie de care suntem mândri, în care am vrea să renaștem de mii de ori. Este vorba de ”țara grădină”, acea grădină a Maicii Domnului, acel picior de rai din cultura noastră, în care sufletul crește și se dezvoltă armonios în timpul întrupării. Este acea Românie cu oameni minunați, armonioși, frumoși la chip și la suflet, care își zâmbesc și se ajută între ei, care se simt chiar onorați de faptul că s-au născut aici. Este acea Românie care are conducători onești, capabili, harnici, care au în vedere misiunea grea pe care și-au asumat-o (și au jurat cu mâna pe Biblie), anume pentru ”propășirea spirituală și materială a țării”.
Sinele înalt al României presupune o Românie curată din toate punctele de vedere, unde oamenii sunt respectați indiferent de etichetă, avere, poziție socială.

Zilele de transmisii: 17, 20, 24, 27 (noiembrie) și 1, 4, 8, 11 (decembrie).
Orele: 20:20 – 20:40 (pentru sinele înalt personal) și 22:10 – 22:30 (pentru sinele înalt al României).